Sedat Akdoğan Koleji Kurumsal Kimlik

2017 yılında bölgenin en büyük kolejinin hazırlıkları sırasında tanıştık, değerli hocam Sedat AKDOĞAN ile. 2018 yılında bölgenin en modern kolejini kurarken yeni logo çalışması ile köklü bir eğitim kurumunu yeniden markalaştırdık.

  • Sedat Akdoğan Okulları
  • Eylül 5, 2018
  • Geleneksel

 

Nerden çıktı?

Sedat Akdoğan ismini çağrıştıracak s ve a harflerinin birleşimleri ile kolejin "gelecek başarısı için" mottosunu taşıyacak modern ve aynı zamanda kurumsal duruşa sahip bir logo amblem fikri ile yola çıktık. Basit bir hareketten bir amblem oluşturmalıydık aynı zamanda arma olarakta kullanılabilecekti.

Çok özledik hocam!?

Yeni kolej'in eğitim hayatına başlamasının ardından 1 yıl sonra Sedat hocamı kaybettik. Hayatta iken onun eserlerinin nesilden nesile aktarılacağını ve sonsuz bir miras bıraktığının bilinciyle, ismini sonsuzlukla simgelemiştik. Fakat ayrılık çok erken oldu. Cenaze töreninde yakalarda o logoyu görünce aslında yaptığımız işi o gün sevmemiştim. Vefatından önce Gaziantep valisinin kolejin açılışında yanına gelerek; "Sedat sen zaten eğitimde harika bir markaydın ama bu logo seni mercedes yapmış." demesini anlatıp teşekkür etmişti ve sarılarak vedalaşmıştık. Bugün arkasında; hayatı boyunca onun öğrettiği düsturlarla yaşayacak öğrettiklerini sonraki nesillere aktaracak binlerce miras bıraktı. Sonsuz bir mirasla, sonsuza kadar binlerce suretin ruhunda yaşıyorsun hocam. Sohbetini, seslenmeni, gülüşünü özlüyoruz hocam. Mekanın cennet olsun.